Cemal Alkan

1980 yılında Karabük’te doğdu, spor hayatına 6 yaşında Jimnastik ile başladı .Daha sonra Judo Milli takımı antrenörünün isteğiyle judoya geçti ve bu alanda da yarışmalarda Türkiye dereceleri ve il birincilikler elde etti. 13 yaşında futbol oynamaya başlayarak kariyerini Beşiktaş futbol kulübü seçmelerini kazanacak kadar ileri götürmeyi başardı.

1998 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü İlk 10’a girerek kazandı. Üniversite yıllarında Marmara Üniversitesinin Jimnastik takımında yer alarak Yer Cimnastiği ve Sekronize Trambolin takımlarıyla üniversiteler arası Türkiye şampiyonalarında Marmara Üniversitesi adına şampiyonluklar yaşadı. Geçirdiği bu hareketli öğrencilik yıllarında aynı zamanda fitness eğitmenliğine de başlamış ve 2002 yılında kendi spor salonunu açarak kariyerine salon işletmeciliğini de eklemiştir.

Askerlik yaptığı dönemde askerlerin beceri, çeviklik ve dayanıklılık antrenmanlarını düzenleyen ve bir de ufak antrenman notlarının bulunduğu kitap çıkarıp üsse hediye eden hocamız vatani görevi sırasında da üstün hizmet madalyası ile ödüllendirilmiştir.

2012 yılında Studio Pilates Murat Erdem Pilates Atölyesi eğitim sertifika programlarını başarıyla tamamlayıp full donanımlı Pilates eğitmeni olarak bünyemize katılmıştır .

Yeniköy Studio Pilates ‘in Yönetici eğitmeni olarak yeni başarılara imza atmaya devam etmektedir .
Cemal Hocamız müthiş deneyimlerinden tüm ekinimizin faydalanmasını sağlarken kişiliği ile de hepimize ilham vermektedir.